Schedules Men’s Schedule Friday
1 6:00 pm Iraq [1] vs Morocco [8] South
2 6:30 pm Nigeria [3] vs Peru [3] North
3 7:00 pm Ireland [4] vs Lebanon [4] South
4 7:30 pm Romania [4] vs Cameroon [8] North
5 8:00 pm Caribbean [8] vs Iran [1] South
6 8:30 pm England [11] vs Assyria [2] North
7 9:00 pm Germany [8] vs Saudi Arabia [1] South
8 9:30 pm Brazil [2] vs First Nations [2] North
Saturday
9 10:00 am El Salvador [4] vs Palestine [0] South
10 10:30 am China [2] vs Mexico [0] North
11 11:00 am Serbia [1] vs Ukraine [1] South
12 11:30 am Chile [3] vs Canada [2] North
13 12:00 pm Norway [2] vs Italy [0] South
14 12:30 pm Lebanon [1] vs Iraq [2] North
15 1:00 pm Colombia [3] vs South Sudan [1] South
16 1:30 pm Morocco [0] vs Ireland [4] North
17 2:00 pm Saudi Arabia [2] vs Caribbean [5] South
18 2:30 pm Palestine [3] vs Brazil [4] North
19 3:00 pm China [0] vs Peru [3] South
20 3:30 pm Nigeria [4] vs Mexico [1] North
21 4:00 pm Ukraine [3] vs England [7] South
22 4:30 pm Assyria [2] vs Serbia [9] North
23 6:00 pm First Nations [4] vs El Salvador [1] South
24 6:30 pm Iran [0] vs Germany [4] North
25 7:00 pm Italy [2] vs Chile [5] South
26 7:30 pm Canada [2] vs Norway [4] North
27 8:00 pm Cameroon [1] vs Colombia [2] South
28 8:30 pm South Sudan [1] vs Romania [2] North
Sunday
29 10:00 am England [3] vs Serbia [2] South
30 10:30 am Ukraine [14] vs Assyria [1] North
31 11:00 am First Nations [6] vs Palestine [1] South
32 11:30 am Brazil [9] vs El Salvador [1] North
33 12:00 pm Canada [7] vs Italy [2] South
34 12:30 pm Chile [3] vs Norway [4] North
35 1:00 pm South Sudan [0] vs Cameroon [0] South
36 1:30 pm Romania [4] vs Colombia [0] North
37 2:00 pm Iran [4] vs Saudi Arabia [1] South
38 2:30 pm Germany [2] vs Caribbean [3] North
39 3:00 pm Peru [4] vs Mexico [1] South
40 3:30 pm Nigeria [4] vs China [0] North
41 4:00 pm Lebanon [6] vs Morocco [4] South
42 4:30 pm Ireland [5] vs Iraq [1] North
Quarter Finals
43 6:30 pm First Nations [3] vs England [5] North
44 7:30 pm Cameroon [4] vs Norway [5] North
45 8:30 pm Caribbean [4] vs Nigeria [3] North
46 9:30 pm Ireland [2] vs Brazil [3] North
Monday Semi Finals
47 10:00 am England [5] vs Norway [2] North
48 11:00 am Caribbean [8] vs Brazil [3] North
Finals
49 4:00 pm Norway [0] vs Brazil [0] North
50 6:30 pm England [2] vs CHAMPIONS! Caribbean [4] South
Women’s Schedule Saturday
1 9:30am Canada [3] vs Chile [7] North
2 5:00pm Poland [6] vs Chile [3] South
3 5:30pm Germany [3] vs Canada [2] North
Sunday
4 9:30am Germany [1] vs Poland [10] North
5 5:00pm Chile [5] vs Germany [2] South
6 5:30pm Canada [1] vs Poland [5] North
Monday Finals
7 2:30pm Germany [1]  vs Canada [2] North Women’s Bronze Medal Game
8 5:00pm Poland [5]  vs Chile [1] North Women’s Gold Medal Final
Youth U12 Schedule Friday
1 6:30pm England [2]  vs Ukraine [3]
2 7:30pm Canada [0]  vs Chile [7]
Saturday
3 10:00am Chile [2]  vs England [3]
4 11:00am Ukraine [13]  vs Romania [0]
5 3:00pm Ukraine [7]  vs Chile [2]
6 4:00pm Romania [2]  vs Canada [4]
Sunday
7 10:00am Canada [1]  vs Ukraine [8]
8 11:00am Romania [2]  vs England [10]
9 3:00pm Chile [7]  vs Romania [2]
10 4:00pm England [10]  vs Canada [2]
Monday Finals
11 12:00pm Chile [8]  vs Canada [2] Bronze
12 1:30pm Ukraine [3]  vs England [2] Gold
Youth U14 Schedule Saturday
1 12:00pm First Nations 1 [2]  vs Germany [2]
2 1:00pm England [12]  vs First Nations 2 [0]
3 2:00pm Chile [9]  vs Iraq [1]
4 5:00pm First Nations 1 [6]  vs First Nations 2 [1]
5 6:00pm Germany [2]  vs Chile [3]
6 7:00pm Iraq [0]  vs England [12]
Sunday
7 12:00pm Iraq [1]  vs First Nations 1 [7]
8 1:00pm England [9]  vs Germany [2]
9 2:00pm Chile [3]  vs First Nations 2 [1]
Monday Finals
10 10:00am Chile [0] vs England [11]
11 11:00am First Nations 1 [3] vs Germany [1]
12 3:00pm Chile [2] vs Germany [7] Bronze
13 4:30pm England [6] vs First Nations 1 [3] Gold
Saskatoon World Cup 2014 Finals Reference Monday
Match Number Time Group A Group B Category
10 10:00am Chile vs England U14
11 11:00am First Nations 1 vs Germany U14
47 10:00am England vs Norway Men’s
48 11:00am Caribbean vs Brazil Men’s
13 12:00pm Chile vs Canada U12 Bronze
14 1:30pm Ukraine vs England U12 Gold
7 2:30pm Germany vs Canada Women’s Bronze
12 3:00pm Chile vs Germany U14 Bronze
49 4:00pm Norway vs Brazil Men’s Bronze
13 4:30pm England vs First Nations U14 Gold
8 5:00pm Poland vs Chile Women’s Gold
50 6:30pm England vs Caribbean Men’s Gold